OBSŁUGA

ZUP „Uniwersal” obsługuje pogrzeby wyznaniowe i świeckie na cmentarzach komunalnych i parafialnych w Bydgoszczy a także poza miastem. Pogrzeby przez nas obsługiwane cechuje pełen profesjonalizm i perfekcja. Wykwalifikowana kadra żałobników ubrana w stroje galowe bierze czynny udział w modlitwach, niejednokrotnie reprezentuje rodzinę dziękując obecnym za przybycie i zapraszając na poczęstunek, obsługuje kapłana, wokół mogiły montuje dekoracje, układa dywany, ustawia znicze i krzesła dla najbliższej rodziny a w przypadku pogrzebu urnowego stawia w kaplicy, kościele oraz przy grobie kolumny i sztalugę ze zdjęciem osoby zmarłej.

Aby zaoszczędzić najbliższym nieprzyjemnych doznań grób zasypujemy po ich odejściu, po czym na nowo układamy wieńce i wiązanki na uformowanej mogile montując zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami formę zapobiegająca rozsypywaniu się grobu. U wezgłowia wkopujemy wcześniej zamówiony krzyż z tabliczką.

Na życzenie klienta dekorujemy kaplicę kwiatami, rozkładamy drapowany kir, zawieszamy na stojakach wieńce, wkomponowujemy zdjęcie zmarłego.